ÜNİVERSİTEYE GELEREK KAYIT YAPTIRACAK ADAYLAR İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kesin kayda gelirken aşağıdaki belgelerle beraber söz konusu belgeleri getirerek Kayıt Bürosundaki görevlilere teslim ediniz.

  • Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ve fotokopisi ya da yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi (Diploma aslı kontrol edilerek diploma fotokopisi alınıp aslı öğrenciye teslim edilecektir)
  • Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında ya da mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)
  • 2 adet 4,5 x 6 cm boyutunda fotoğraf
  • Sağlık raporu (Sivil Havacılık Yüksekokulu Havacılık Yönetimi (I. ve II. öğretim) bölümü ile Bozkurt Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik I. öğretim programı, Kastamonu Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programı (I. ve II. öğretim))
  • Öğrenim ücreti makbuzu (İkinci Öğretim Programlarına yerleşen adaylar) Öğrenim ücretleri bilgisi için tıklayınız. Halk Bankasının herhangi bir şubesine öğrenci numaranızla  05 Eylül-17 Eylül 2022 tarihleri arasında yatırabilirsiniz.

Bu belgeleri teslim edip öğrenci belgenizi  aldığınızda kayıt işleminiz sona erecektir.