rektor m

Değerli Gençler;

Kendinizi ve toplumdaki yerinizi tanımlarken başvurmanız gereken en önemli dayanaklardan biri de öğrenci ve mezun olduğunuz üniversitedir. Kuşkusuz üniversite yıllarınız size kendinizi daha iyi tanımanız ve kendinizi yönetme becerisini kazanmanız için fırsatlar sunuyor. Kastamonu Üniversitesi, zengin akademik programları, araştırma merkezleri ve uzman akademik kadrosu ile bilimsel düşünceye dayalı, araştırabilen ve problem çözebilen bireyler yetiştirmeyi misyon edinmiştir. Ayrıca farklı ilgi alanlarına yönelik sertifika programları, öğrenci toplulukları, ulusal ve uluslararası öğrenci değişim programları ile akademik gelişiminizin yanı sıra sosyal ve kültürel gelişiminizi de destekler, böylece yeteneklerinizi tanımanıza ve geliştirmenize yardımcı olur. Üniversitemiz, potansiyelinizi keşfetmenizi, gerçekleştirmenizi ve önünüze yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir.

Kastamonu Üniversitesi sosyal, kültürel ve tarihi değerler konusunda yüksek düzeyde duyarlı ve duyarlı, çevre bilincine sahip, mesleki ve kişisel hedeflerini belirlemiş ve bu doğrultuda emin adımlarla ilerlemeyi hedefleyen öğrencilerle belirlediği vizyon doğrultusunda ilerlemektedir.

Sevgili Öğrencilerimiz;

Üniversite sizler için hiçbir zaman diploma almak olmamalıdır. Üniversite diploma alma yolundaki uzun bir yolculuktur. Bu yolculuğun sizlere çok şey katmasına izin vermeli, hayatta atacağınız her adımı daha sağlam atmalısınız.

Kastamonu Üniversitesi olarak biz güven ve huzur dolu bir aileyiz. Sizlerin katılım ve katkılarıyla daha da güçleneceğine inanıyoruz. Bu nedenle katılımınızdan mutluluk duyuyoruz. Sizleri, milletimizin refah ve huzurunun, devletimizin de bekasının teminatı olarak görüyor, sizi ve eğitiminizi önemsiyoruz. Fikirlerin yeni bilgilere dönüşmesine imkân veriyoruz.

Sevgili Gençler;

Hepinize sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.

Kastamonu Üniversitesi ailesi olarak senin aramıza katılmanızdan mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.